» Davul & Zurna «
  » Startseite
  » Termine
  » Bilder
  » Video's
  » Impressum
  » Gästebuch

  » Persönlich «
  » Pascha
  » Atilla
  » KONTAKT
 


Pasa Kangalli

Kisa Öz gecmisim

21 Nisan 1964 Tarhinde Anadolunun bir Tenha Köyüde Dogdum Malatya ilinin Hekimhan kazasinin Eski Adiyla Baltacibasi Yeni Adiyla Ugurlu Köyünde dogdum

Anadolu kütürünün bize vermis oldugu o güzel ezgileri Türküleri Davul Zurnayi Dinlerken, en büyük Hayellerimden biri Muzik aleti calmakti  cünkü Muzikle muhabetler cok güzel oluyordu yaslisi genci kadini kizi cocuklu hep beraber egleniyorduk. Köydeki Dügünlerde  o Davulun ve Zurnanin sesi hala kulagimda. O ezgileri, Deyisleri, Türküleri unutmak mümkünmü.

Muzik aletiyle ilk deneyimlerim  1980 yilinda Almanyaya gelmkle baslamisti iyi bir SAZ ustasi olan  Fevzi abim tarafidan Ritim ögrenmeye basladim. Benim icin büyük bir firsatti. Kararimizi verdik abimlerle muzik gurubu kurmaya.Bir yil calismanin sonunda Gurup  hazir hale Gelmeye baslamistiki o arada yakin komsumuz bize Dügünlerinde Muzik calmak icin teklif getirmesi bizim yapmis oldugumuz calismalardan dolayi deneyim kazanmamiz icin büyük  bir firsatti, o ilk sahnedeki Heyacanimi hala unutamiyorum.  Ve 1989 yilina kadar Gurupta ritimci olarak calistim Bongo, Darbuka, Bateri Muzik aletleri caldim.

Muzigin ve sporun Evrenselligini bildigimden dolayi amatör olarak lk Futbol Aykkabisiyla 1981 Tarihinde tanistim ve Futbol oynamaya basladim. Yillar sora Ayni Kulüpte 9 Yil Diplomali Antranör olarak görev yaptim.

ilk Anadolu Davulunu Halk oyunlari ekibinde Calmistim Davul calan arkadas gelememisti calismaya Ben Davulu omuzuma taktim ve caldim ve simdiki Zurnaci arkadasim Atilla onunla Dügünlerde bereber davul calmami teklif etti ve benim üstümde büyük titizlikle durarak calismalara basladik. ve Anadolunun sesi Davul Zurnayi en güzel sekilde halka sergiliyorz.

Hobilerim

Muzik  Halk Muzigi  

Halk Oyanlari

Futbol

Kayak 


seit 14.04.2004
kostenlose counter by counter-kostenlos.net

Besucher


türkisch

deutsch